Алергія у котів – досить поширена хвороба, яка виникає з різних причин. Провокувати її розвиток здатні раціон, навколишнє середовище, паразити. У цій статті ми детально розглянемо, як виявити недугу у вашого пухнастого друга, її симптоми та як лікувати алергію у кота.
Почервоніння та свербіж: тварина часто чухається та вилизується;
Виразки та висипи: на шкірі з’являються подразнення, випадіння шерсті;
Запалення вух та очей, поява виділень;
Розлади шлунку: діарея, блювота, можуть свідчити, що розвинулась алергія на корм у кота (харчова алергія).
Алергічний дерматит у котів. Запалення шкіри, що виникає внаслідок алергічної реакції. Ураження може бути обмеженим або поширеним по всьому тілу.
Приклади проявів захворювання можете переглянути на фото.
Чому кішка кашляє?
Це один із симптомів алергії. Причиною надмірного чхання, хрипів утрудненого дихання може бути реакція на алерген.
Алергія у котів може бути спричинена різними факторами, які викликають реакцію імунної системи. Ліки від алергії для котів підбираються відповідно до виду захворювання.
Харчова алергія у котів. Реакцію викликають певні інгредієнти-подразники, зокрема білок тваринного походження (як яловичина, курка або риба), злаки (пшениця, кукурудза), яйця, а також штучні добавки та консерванти. При захворюванні призначається спеціальна дієта.
Алергія на бліх: реакція виникає на білок паразитів внаслідок укусу (подразник містить їхня слина).
Алергія на пилок та грибки: коти мають чутливість до пилкових клітин, грибків і інших алергенів у повітрі.
Алергія на різні речовини: провокувати чутливість може подразник, що міститься у побутових хімічних та косметичних засобах або ж ліках.
Алергія у кота потребує індивідуального підходу до лікування. На першому етапі важливо точно визначити причину захворювання. З’ясувати чому кішка кашляє, або ж чи спричинив втрату шерсті алергічний дерматит у котів здатний лише ветеринар, в результаті ретельної діагностики. Лікар також призначить ефективні препарати від алергії для котів, враховуючи усі особливості пухнастика.
Алергія у кота: лікування. За результатами досліджень та огляду лікар порекомендує:
Змінити дієту: якщо діагностується алергія на корм у кота (харчова чутливість) необхідно змінити раціон на гіпоалергенний або перевести улюбленця на спеціалізовану дієту.
Приймати (або колоти) ліки від алергії для котів: антигістамінні препарати та стероїди допоможуть зменшити свербіж і запалення.
Шампуні та спеціальний догляд: купання кота гіпоалергенними або лікувальними засобами покращить стан шкіри та шерсті.
Усунення контакту з алергеном: обмеження впливу подразнюючих речовин, таких як хімічні шампуні, миючі засоби, які можуть посилювати симптоми. Харчова алергія у котів передбачає виключення компонентів-тригерів з раціону. Лікарем буде призначена дієта.
Контроль паразитів: необхідна регулярна обробка від бліх та кліщів, які здатні провокувати алергічні реакції.
Якщо алергія у котів не проходить, або ж симптоми погіршуються, важливо проконсультуватися з ветеринаром для коригування терапії. Ліки від алергії для котів з часом можуть бути змінені, в залежності від стану тварини.