Введення мікрочипу собакам та котам – безпечна процедура, необхідна для ідентифікації. Тварині під шкіру (в область холки) вводять маленький імплантат, який містить унікальний код, що складається з 15 цифр. Перші три – код країни, наступні чотири – марка чипа, решта вісім – унікальний код тварини.
Мікрочип міститься у стерильній капсулі (розміром з рисове зернятко). Вона не викликає жодних алергічних реакцій чи відторгнення організмом, а також не мігрує і залишається на одному місці впродовж усього життя тварини.
Введення чипа відбувається стерильним аплікатором. Процедура займає всього декілька секунд і не вимагає загального наркозу. За відчуттям для тварини чипування, як звичайна ін’єкція.
· виїздити за кордон (в багатьох країнах ввезення не чипованих тварин заборонене)
· брати участь у виставках
· довести право власності на тварину в разі її викрадення
· допомагає знайти господаря, якщо тварина загубилась
Після чипування інформацію про тварину (порода, стать, вік, кличка, фото) та її власника (ПІБ, контакти) вносять до міжнародної бази даних. Зчитати дані з мікрочипа можна з допомогою спеціального пристрою. Він є у працівників ветеринарних служб та митниці. Також дізнатись інформацію можна з допомогою мобільного телефону, з технологію NFC.
Чипування тварині потрібно проводити лише один раз. Мікрочип та ідентифікаційний номер залишаються з твариною на все життя. Втратити чип не можливо, в цьому і перевага процедури над нанесенням татуювання чи прикріпленим до ошийника жетоном.
Вся процедура чипування, введення імплантату та оформлення документів, триває близько 20 хвилин.
Вводити мікрочип можна тварині будь-якого віку. Перед процедурою лікар обов’язково має впевнитись, що ваш улюбленець здоровий.