Стерилізація – хірургічний або не хірургічний спосіб запобігання вагітності, тобто позбавити можливості запліднювати ( у особин чоловічої статі) і бути заплідненої ( у особин жіночої статті).При цьому органи розмноження будуть збережені. У котів проводять перев’язку сім’яних канатиків, у кішок проводиться операція- перев’язка або перетин маткових труб.
Кастрація -штучне видалення репродуктивних органів (сім’яників у котів, яєчників і матки – у кішок. Кастрація -найбільш поширене оперативне втручання у ветеринарній медицині.
У побуті кастрацією називають операцію з видалення сім’яників у котів та кобелів хірургічним способом, а стерилізацією – видалення яєчників і матки у самиць.
Стерилізація /кастрація має безліч переваг для самої кішки. Одна з них – запобігання розвитку репродуктивних захворювань, таких як рак яєчників та матки. Кішки, які не були стерилізовані, на певному етапі свого життя стикаються з ризиком виникнення цих хвороб, які можуть бути смертельними.
Некастровані котики /кобелі часто виявляють агресію та мітять територію, що викликає неприємний запах в будинку, проводячи кастрацію самцім, ми попереджаємо небажану поведінку у тварин.
Оптимальний вік для стерилізації
Ветеринарні асоціації та експерти рекомендують стерилізувати/каструвати кішок у віці від 4 до 6 місяців. У цьому віці кішки досягають фізіологічної зрілості, але ще не стають статево активними. Рання стерилізація має багато переваг, включаючи зниження ризику виникнення репродуктивних захворювань. Однак стерилізувати тварин можна в будь-якому віці, після консультації ветеринара.
Підготовка до стерилізації кішки необхідна для успішності процедури. Вона передбачає такі етапи:
Консультація з ветеринаром: Будь-яка хірургічна операція,не позбавлена ризиків, тому важливо проводити передопераційне обстеження кішки та консультуватися з досвідченим ветеринаром, щоб забезпечити максимальну безпеку вашої тварини під час операції та швидку реабілітацію.
Передопераційні аналізи: лікар може рекомендувати провести певні аналізи, такі як дослідження крові, для оцінки загального здоров’я кішки перед операцією. Це допоможе виявити потенційні проблеми зі здоров’ям та попередити ускладнення.
Голодна дієта: зазвичай перед оперативним втручанням рекомендується утриматися від годування кішки протягом 12 годин.
Утримання від води: за 2-3 години до процедури стерилізації варто не давати кішці пити.
Приготування місця для відновлення: після стерилізації кішці потрібно забезпечити комфортне та безпечне місце для відновлення. Підготуйте м’яке та тепле місце, де кішка зможе зручно відпочивати після операції.
Тривалість відновлення кішки після стерилізації/кастрації зазвичай становить 1-2 тижні. На цей час кішці потрібно забезпечити спокій та дотримуватись усіх рекомендацій ветеринара по догляду. Для самців цей період значно коротший.
Залишилися питання щодо процедури стерилізації/кастрації? Проконсультуйтеся з досвідченими фахівцями клініки Роні Хелс. Багаторічний досвід ветеринарів гарантує безпечність процедури, індивідуальний підхід до кожного пацієнта та збереження здоров’я вашого улюбленця.
Телефонуйте +38 (044) 334 4377; 38 (067) 354 8421.