Пацієнти з травмами різних ділянок тіла та органів займають велику частину у практиці ветеринарного лікаря. Часто особливістю є той факт, що після травми пройшов значний час, що негативно впливає на їх загоєння, яке займає значний час. А інколи може призводити до часткової втрати функції або навіть повної втрати органу (око) або частини тіла (кінцівки).
Значну долю таких важких пацієнтів вдається вилікувати після застосування мікрохірургічних оперативних методик, що стали можливими останнім часом і у ветеринарії та в нашій клініці зокрема. Але і вони не завжди дозволяють досягти максимальних результатів, тому у пошуках можливих нових методик все частіше лікарі застосовують регенеративну медицину.
Регенерати́вна медици́на — це широка галузь медичної науки, яка спрямована на регенерацію або заміну пошкоджених або хворих клітин, тканин або органів для відновлення їх здорової функції в організмі людини чи тварини.
Клітинна терапія – це одна з методик регенеративної медицини, основою якої є лікування за допомогою стовбурових клітин і тканинних трансплантантів. Стовбурові клітини, введені до хворого організму, виділяють біологічно активні речовини, які знижують запалення, покращують живлення, стимулюють швидке відновлення тканин. Завдяки здатності трансформуватися у клітини інших типів і стимулювати їх ділення, стовбурові клітини провокують відновлення пошкоджених ділянок органів.
В нашій клініці за допомогою клітинної терапії ефективно лікують виразки рогівки, травми рогівки, опіки… При традиційних методиках після одужання зазвичай утворюються великі рубці або грануляції, які перешкоджають прозорості рогівки, а відтак тварина не може нормально бачити. Інколи ріст грануляцій також призводить і до повторних оперативних втручань. Завдяки клітинній терапії вдається максимально відновити прозорість рогівки та уникнути багатьох ускладнень.
Також при застосуванні у лікуванні стовбурових клітин значно скорочуються терміни загоєння переломів, запальних процесів, що особливо важливо при важких переломах, псевдоартрозах, трансплантаціях тканин, масивних ортопедичних, травматичних та неврологічних оперативних втручаннях.
Використовуючи клітинну терапію на ранніх етапах пошкодження суглобів або на початкових стадіях вроджених хвороб вдається значно відтермінувати або взагалі уникнути оперативного лікування, що особливо важливо при наявності анестезіологічних протипоказань або високих ризиках, пов»язаних з наркозом.
Звісно до застосування таких методик є і протипоказання, зокрема наявність онкологічних процесів, вірусних захворювань.
Спеціалістами нашої клініки за допомогою клітинної терапії вже проліковано велику кількість тварин з різними важкими пошкодженнями тіла, набуто великий досвід, який постійно поповнюється новими знаннями та досягненнями регенеративної медицини.